به مناسبت روز ملی خلیج فارس حضور کارشناس دانشکده علوم پزشکی لارستان در تیم اکتشافی

بازدید : 0

Home » اخبار و رویدادها » به مناسبت روز ملی خلیج فارس حضور کارشناس دانشکده علوم پزشکی لارستان در تیم اکتشافی

بازدیدها: 0

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان، تیم اکتشافی-غواصی انجمن غار و گروه کوهنوردی پردیس لارستان به مناسبت روز ملی خلیج فارس و با هدف زنده نگه داشتن این نام کهن، با حمل بنر در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس به غواصی پرداختند.

در این تیم که با یک برنامه شش ماهه و طی انجام تمرینات ویژه، موفقیت فرزندان لارستانی در غواصی اعماق خلیج فارس را به ارمغان آورد، عاطفه شفیعی پرسنل شاغل در ستاد دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز حضور داشت.

عاطفه شفیعی در تشریح این خبر، ضمن ابراز خرسندی از این موفقیت اظهارداشت: این غوص در عمق ۲ الی ۳۰ متری در فاصله ۱۸ مایل دریایی از مرکز استان هرمزگان و ۶ مایل دریایی از شهر قشم ، در تنگه هرمز و در غرب جزیره لارک انجام شد، میدان دید در محل غواصی بین ۱۰ الی ۱۵ متر و وضعیت جریان آب آرام و ملایم بوده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه این مرحله از غواصی با شعار ” خلیج فارس نامی برای همیشه” و برای دومین بار توسط این تیم انجام شده خاطرنشان کرد: خلیج فارس اگر چه از نظر لغوی نامی برای پهنه نیلگون جنوب ایران محسوب می‌شود، اما در واقع بازتابنده هویت تاریخی و فرهنگی کشور عزیزان، ایران است.