مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهستان درز و سایبان افتتاح شد

بازدید : 0

Home » اخبار و رویدادها » مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهستان درز و سایبان افتتاح شد

بازدیدها: 0

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان، در هفته سلامت مرکز خدمات جامع سلامت روستایی درز که با زیر بنای ۵۵۰ متر مربع و اعتبار دولتی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال ساخته و تجهیز شده بود؛ با حضور فرماندار ویژه لارستان، امام جمعه و دبیر مجمع خیرین سلامت، معاونین توسعه و بهداشتی دانشکده علوم پزشکی، مدیرعامل مجمع خیرین سلامت و بخش دار مرکزی لار افتتاح شد.

دهستان درز که در فاصله ۱۵۰ کیلومتری بخش مرکزی لار واقع شده با جمعیت قریب به ۷۰۰۰ نفر از مناطق محرومی است که پیش از این نیز دارای درمانگاه بهداشتی و درمانی بوده و در سال‌های اخیر به مرور تجهیز شده است . با راه‌اندازی مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در این دهستان ارائه خدمات درمانی و بهداشتی منطقه ارتقا بیشتری می‌یابد.

دکتر عباس نصری معاون توسعه مدیریت و منابع دانشکده علوم پزشکی لارستان با اشاره به هفته سلامت و توضیحی پیرامون طرح تحول سلامت اظهارداشت: سه درمانگاه درز، لطیفی و دهکویه وجود داشت . با شروع طرح تحول سلامت درمانگاههای جدیدی مصوب شد و تعداد درمانگاههای بخش مرکزی از ۳ به ۹ ارتقا یافت.

وی تصریح کرد: اکنون و در اجرای طرح تحول سلامت، جمعاً  ۳۶ پروژه در بخش مرکزی مصوب و در حال اجراست که ۶ پروژه سهم روستای درز و سایبان است.

نصری افزود: این درمانگاه از قبل خدمات درمانی، آزمایشگاه و حتی خدمات دندانپزشکی را ارائه می داده و دو پزشک در مرکز مستقر بوده. با ارتقای درمانگاه به مرکز جامع روستایی، پزشکان مرکز به صورت ۱۲ ساعته به ارائه خدمات می پردازند.

وی با اشاره به مطالبات مردمی مبنی بر نبود اورژانس ۱۱۵ عنوان کرد: مهم‌ترین زیرساخت برای اورژانس آنتن دهی تلفن بوده که خوشبختانه این موضوع جز طرح توسعه اورژانس بوده و مصوب شده است.

نصری خاطرنشان کرد: در صورت توسعه زمین درمانگاه امیدواریم بتوانیم تسهیلات زایمانی را نیز در این مرکز ارائه دهیم.

جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان با بیان اهمیت رسیدگی به مناطق محروم و تقدیر از دانشکده علوم پزشکی بخاطر ارائه خدمات در این راستا گفت: مهم‌ترین مسئله امروز مسئله اشتغال‌زایی است که در این دهستان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی خرم امام جمعه لار و دبیر مجمع خیرین سلامت با بیان اینکه مجمع خیرین همواره به عنوان یک بازوی توانمد در کنار دانشکده در ارائه خدمت به مردم حاضر بوده بیان کرد: امام راحل(ره) همیشه به مناطق محروم و ارائه خدمت به آن‌ها تاکید داشتند و می‌فرمودند که یک موی کوخ نشینان را با کاخ نشینان عوض نمی‌کند.

وی افزود: درز و سایبان زمانی قطب کشاورزی بوده ولی اکنون با وجود خشکسالی مردم این منطقه نیاز به هدایت و حمایت دارند.

ماشاالله ثمری بخشدار مرکزی با اشاره به موضوع آنتن دهی تلفن و اینترنت پرسرعت تصریح کرد: پیگیری های لازم انجام شده که با راه‌اندازی دکل ایرانسل در محدوده روستای زیارت مشکل اینترنت برطرف خواهد شد.

گفتنی است مردم دهستان نیز ضمن تشکر از مسئولان مشکلات خود را با آنان در میان گذاشتند و بخشدار مرکزی برای برگزاری جلسه‌ای با اعضای شورای روستا در درز ماند.